Zrinjski „sredio“ Široki Brijeg i preuzeo prvo mjesto na tabeli

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Zrinjskog upisali su važnu pobjedu u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega, koji je odigran večeras na stadionu „Pod Bijelim brijegom“. Utakmica je završila rezultatom 3:0 u korist „plamića“, koji su tako preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Gosti su uspjeli držati ritam u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli izdržati pritisak Zrinjskog. Prvi gol postignut je u 28. minuti, kada je Fran Topić pogodio za 1:0. Prednost Zrinjskog udvostručena je u 82. minuti golom Nardina Mulahusejinovića. Konačan rezultat od 3:0 postavljen je u 85. minuti, kada je Hrvoje Barišić glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kornera.

Trenutno, Zrinjski se nalazi na vrhu tabele sa 16 bodova, a isti učinak ima i drugoplasirano Sarajevo, uz nešto lošiju gol razliku. Posušje slijedi na trećem mjestu sa 14 bodova, dok Željezničar i Radnik imaju 13, odnosno 10 bodova. Velež je zauzeo dalje mjesto na tabeli…

U ostalim susretima 8. kola WWin lige, Radnik je pobijedio Slobodu rezultatom 2:0, Velež je ostvario visoku pobjedu protiv GOŠK-a rezultatom 4:0. Slijedeći susreti očekuju se u srijedu, kada će se sastati Sloga i Igman (16 sati), Posušje i Borac (18 sati), te Sarajevo i Željezničar (20:30).

Navijači mogu pratiti sve novosti i rezultate našeg tima putem naše Facebook i Instagram stranice, kao i na X nalogu. Uživajte u uzbuđenjima nogometne sezone i podržite svoj omiljeni klub u nastavku takmičenja.