Velika pobjeda „orlova“ u Leskovcu (VIDEO)

Nenad Đorđević аватар

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je večeras važnu pobjedu nad Švajcarskom rezultatom 2:0 u meču trećeg kola A divizije Lige nacija. Utakmica je odigrana u Leskovcu, a gosti su dominirali u prvom dijelu meča, ali je Srbija uspjela da se odbrani i preokrene igru.

Prvi gol postignut je u 39. minutu nakon slobodnog udarca koji je lopta na kraju završila u mreži Švajcarske. Iako se u prvi trenutak činilo da je gol postigao Strahinja Pavlović, naknadnim pregledom je utvrđeno da je gol ipak pripisan Nikoli Milenkoviću.

Drugi gol za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović u 62. minutu nakon sjajne solo akcije. On je pretrčao pedesetak metara, prošao nekoliko protivničkih igrača i preciznim udarcem pogodio mrežu za 2:0.

Švajcarska je imala priliku za smanjenje rezultata kada su dobili jedanaesterac, ali udarac Brila Embola sa bijele tačke uspio je da obrani golman Srbije Predrag Rajković. Švajcarci su pokušavali da se vrate u meč, ali odbrana Srbije je uspjela da zadrži prednost i osvoji važna tri boda.

Poslije ovog meča, Španija je u drugom meču Grupe 4 savladala Dansku rezultatom 1:0. Španci su prvi na tabeli sa sedam bodova, dok su Danci drugi sa šest bodova. Srbija se nalazi na trećem mjestu sa četiri boda, dok Švajcarska i dalje nije osvojila niti jedan bod.

U narednom kolu, Srbija će gostovati kod Španije, dok će Švajcarska dočekati Dansku. Očekuje se velika borba za prolazak u viši rang takmičenja, a fudbalski navijači već s nestrpljenjem iščekuju ove važne susrete.

Pratite najnovije vijesti i rezultate fudbala na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na našem online portalu. Ne propustite naredne utakmice i budite u toku sa najvažnijim dešavanjima u svijetu fudbala.