VAR i Musijala slomili Dance: Njemačka u četvrtfinalu

Nenad Đorđević аватар

Fudbalska reprezentacija Njemačke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobijedivši Dansku u Dortmundu rezultatom 2:0. Poništen pogodak Danske nakon VAR procjene, penal Nijemca i fantastičan gol Džamala Musijale bili su ključni momenti utakmice. Njemačka će se sada suočiti s pobjednikom utakmice Španija – Gruzija za plasman u polufinale turnira. Utakmicu u Dortmundu obilježio je i prekid u 36. minuti zbog grmljavine, ali nakon 20 minuta prekida igra je nastavljena. Iako su Danci pružili dostojan otpor, Njemačka je bila bolja ekipa. Kasper Šmajhel je bio ključni igrač u danskim redovima braneći nekoliko pokušaja Njemačke, ali nije mogao spriječiti golove. Kaj Haverc je realizirao penal za Njemačku, dok je Džamal Musijala postigao fantastičan gol. Njemačka je kontrolirala utakmicu do kraja te sigurno prošla u četvrtfinale.