Srbin savladao Popirina za derbi u četvrtom kolu

Nenad Đorđević аватар

Srpski teniser Novak Đoković uspješno je prošao treće kolo na prestižnom teniskom turniru. Bio je bolji od Alekseja Popirina iz Australije sa 3:1 po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 7:6.

U početku meča je izgledalo da Đoković nije u optimalnoj formi, te je izgubio prvi set sa 6:4. Međutim, već na početku drugog seta pokazao je svoju klasu i uspio preokrenuti rezultat. Uzeo je brejk i sa rezultatom 6:3 odveo set u svoju korist.

Treći set je također otišao na stranu srpskog tenisera, koji je dominirao na terenu. Popirin nije imao puno prilika, a Đoković je sigurno držao svoj servis i sa 6:4 osvojio set.

U četvrtom setu situacija se zahuktala, a Popirin je uspio izboriti taj-brejk. Međutim, iskusni Đoković je pokazao svoju mentalnu snagu i uspio ga dobiti sa 7:6.

Ovom pobjedom Đoković je osigurao plasman u četvrto kolo turnira, gdje ga očekuje težak meč protiv Holgera Runea. Pratite daljnje rezultate turnira na našim društvenim mrežama.

Srpski teniser trenutno je jedan od najboljih na svijetu, te se očekuje da će nastaviti sa dobrim igrama u narednim mečevima. Svojom preciznom igrom i mentalnom snagom, Đoković je ponovno pokazao zašto je jedan od najvećih tenisera današnjice.

Na turniru su prisutni i mnogi drugi vrhunski teniseri, te će borba za titulu biti žestoka. Đoković ima velike ambicije i ciljeve na ovom turniru, te će dati sve od sebe da ostvari svoje sportske snove.

Prijatelji i navijači su podržali Đokovića tokom meča, te su svi zajedno slavili njegovu pobjedu. Naredni meč protiv Runea će biti novi izazov za srpskog tenisera, ali svi se nadaju da će nastaviti sa sjajnim igrama i ostvariti još jednu pobjedu.

Đoković je već pokazao svoju snagu i kvalitetu na terenu, te se očekuje da će nastaviti sa dobrim igrama i ostvariti uspjeh na ovom turniru. Navijači su uz njega i vjeruju u njegovu pobjedu u narednim mečevima.

Tenis je sport koji okuplja ljude širom svijeta, a sjajne partije kao što je ova Đokovićeva pobjeda nad Popirinom, dodatno doprinose popularnosti ovog sporta. Svi ljubitelji tenisa uživaju u vrhunskim mečevima i nadaju se još većim sportskim uspjesima svojih omiljenih igrača.

Za sada, Đoković je na pravom putu ka osvajanju turnira i nastavku uspjeha u svojoj karijeri. Svi se nadaju da će srpski teniser nastaviti sa sjajnim igrama i da će obradovati svoje navijače još mnogo puta u budućnosti.