SRBIJA: „Furija“ vrši veliki pritisak, Rajković drži „orlove“ u životu!

Nenad Đorđević аватар

U meču između Španije i Srbije odigranom u Kordobi, Španija je pobijedila rezultatom 1:0 golom koji je postigao Laport u 5. minuti. Tokom prvog poluvremena Španija je dominirala igrom, stvarajući brojne prilike pred golom Srbije. Španci su bili konkretniji u napadu, dok je Srbija pokušavala da se izbori za ravnotežu na terenu.

U drugom poluvremenu, Španija je imala priliku duplirati vodstvo nakon što je dosuđen penal, ali je Morata promašio. Srbija je također imala svoje prilike, ali nije uspjela doći do izjednačenja. Nakon kraja utakmice, Španija je zadržala svoju prednost i osvojila sva tri boda.

Ova pobjeda u četvrtom kolu A divizije Lige nacija donosi Španiji važne bodove u borbi za plasman u četvrtfinale, dok Srbija mora otpuhati ovaj poraz i pripremiti se za naredne utakmice.

Selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi, pred meč istakao je važnost timskog rada i odlučnosti. Iako je ekipa Srbije nalazila na drugom mjestu, Piksi je istakao da je ključno motivirati igrače kako bi postigli dobre rezultate.

Uz ovaj poraz, Srbija je sada u težoj situaciji u borbi za plasman u četvrtfinale Lige nacija, ali ima još utakmica pred sobom gdje će tražiti pobjedu i pokušati se vratiti u igru. Završetak utakmice između Španije i Srbije donosi uzbudljivu igru i mnogo uzbuđenja za navijače.

Srbija sada mora analizirati svoju igru i tražiti načine kako poboljšati performanse u budućim utakmicama. Španija, s druge strane, slavi još jednu pobjedu u Ligi nacija i nastavlja s dobrim rezultatima. Očekuje se da će obje ekipe dati sve od sebe u preostalim utakmicama kako bi postigli što bolje rezultate i osvojili važne bodove.