Savladan Dinamo za maksimalan učinak posle četiri kola!

Nenad Đorđević аватар

Rukometaši Partizan AdmiralBet-a ostvarili su važnu pobedu protiv ekipe Dinamo rezultatom 27:28 u gostujućoj utakmici u Banatskom Karlovcu. Nakon četiri odigrana kola, naš tim je jedini sa maksimalnim učinkom i kao lider na tabeli čeka susret sa Metaloplastikom. Igrači su znali da će ih očekivati teška utakmica protiv Pančevaca, koji su otvorili sezonu sa dva trijumfa pokazujući veliku borbenost. Crno-beli su poveli sa 0:2, ali su domaćini brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. Tokom prvog poluvremena, gledali smo dinamičan rukomet i čvrste odbrane.

Partizan AdmiralBet je ponovo stekao prednost od dva gola u 17. minutu, ali su Pančevci uspeli da izjednače rezultat. Tokom prvog poluvremena, videli smo veliki broj isključenja, što je poremetilo igru crno-belih. Trener je čak pet puta slao svoje igrače na klupu, u poređenju sa samo dva isključenja za domaći tim. Golmanima takođe nije išlo od ruke, što je otežalo kontra napade i postizanje lakih golova. Na kraju prvog poluvremena, naš tim je imao minimalnu prednost od 14:15.

Iskusni Kosanović je pružio dobru zajednicu sa dva odbranjena sedmerca na početku drugog poluvremena, ali crno-belima je bila potrebna veća borbenost i koncentracija. Postepeno su izgradili prednost, koristeći greške rivala, i u 48. minutu poveli sa 21:25. Činilo se da je otpor domaćina slomljen, ali Dinamo nije odustajao. U 49. minutu, Ratković je svojom požrtvovanošću podigao ekipu na noge, blokirajući šut protivnika na prazan gol. Međutim, Pančevci su uspeli da iskoriste treće isključenje Mićića i izjednače rezultat na 25:25. Ipak, naši momci su izdržali pritisak do samog kraja i zasluženo slavili sa 27:28.

Ova pobeda je od velikog značaja za Partizan AdmiralBet, koji sada drži prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom. Tim je pokazao karakter i borbenost tokom cele utakmice, iako su se suočili sa jakim protivnikom. Trener i igrači su zadovoljni rezultatom, ali su svesni da ih očekuju nove izazove u narednim utakmicama. Pobeda protiv Dinama daje im dodatnu motivaciju da nastave sa dobrim igrama i osvajanjem bodova. Svi se zajedno raduju sledećem susretu sa Metaloplastikom, koji će biti novi test njihove spremnosti i volje za pobedom. Rukometaši Partizana AdmiralBet su pokazali da su spremni da se bore i da ostvare velike uspehe ove sezone.