Real velikim preokretom porazio Borusiju

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Reala pobijedili su večeras u reprizi prošlogodišnjeg finala Borusiju Dortmund rezultatom 5:2, iako su gubili s 2:0 na poluvremenu meča trećeg kola Lige šampiona.

Na poluvremenu je Borusija vodila 2:0 zahvaljujući golovima Doniela Malena iz Holandije. Međutim, Real je brzo izjednačio u razmaku od samo dva minuta. Kilijan Mbape je asistirao Antoniju Ridigeru u 60. minutu, a zatim je Vinisijus Žunior izjednačio u 62. minutu, postavši prvi od tri gola. Preokret je potom donio Lukas Vaskez u 83. minutu, dok je Vinisijus kompletirao hat-trick pogocima u 86. i 90+3. minutu.

U drugim utakmicama, Aston Vila je pobijedila Bolonju rezultatom 2:0, zadržavajući maksimalan učinak nakon tri kola. Štutgart je postigao gol u 90+2. minuti i pobijedio Juventus u Torinu, dok je Debitant u Ligi šampiona Đirona trijumfovao na domaćem terenu protiv Slovana.

U još jednoj utakmici, Arsenal je pobijedio Šahtjor 1:0 autogolom golmana Dmitrija Riznika u 29. minutu. Kaj Haverc je pogodio stativu, a lopta se odbila od golmana i završila u mreži. Arsenal je imao priliku da poveća prednost u 77. minuti, ali je Riznik odbranio penal Leandru Trosaru.

Ostali rezultati četvrtog kola Lige šampiona su bili: PSŽ i PSV su odigrali neriješeno 1:1, Šturm je izgubio od Sportinga 0:2, Milan je pobijedio Briž 3:1, dok je Monako savladao Crvenu zvezdu 5:1.

U sutrašnjim utakmicama, Atalanta će se sastati sa Seltikom, Brest s Bajer Leverkuzenom, Barselona s Bajernom, Mančester Siti s Spartom Prag, Lajpcig s Liverpulom, Atletiko s Lilom, Benfika s Fejenordom, Salcburg s Dinamom Zagrebom te Yange Bojs s Interom.

Trenutna tabela: Aston Vila predvodi s 9 bodova, dok Monako, Sporting i Arsenal imaju po 7 bodova. Borusija Dortmund, Brest, Benfika, Bajer Leverkuzen, Real Madrid i Liverpul imaju po 6 bodova.

Svi rezultati i trenutne pozicije se mogu pratiti na službenim stranicama lige.