PORUKA ITALIJANA JE JASNA! Navijači okrenuli leđa izraelskoj himni

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Italije su ostvarili još jednu pobedu u drugom kolu Lige nacija, gde su savladali reprezentaciju Izraela rezultatom 2:1. Golove za Italiju su postigli Davide Fratezi i Mojzeo Kina, dok je utješni gol za Izrael postigao Abu Fani u poslednjim minutima meča. Meč je odigran na neutralnom terenu, u Budimpešti, zbog situacije u Izraelu. Pre početka meča, Italijanski navijači su izazvali kontroverzu okrećući leđa prilikom intoniranja himne Izraela, jasno stavljajući do znanja svoj stav povodom situacije u Gazi. U drugom meču grupe, Francuska je uspela da se iskupi za poraz od Italije, pobedivši Belgiju rezultatom 2:0. Zvezda francuskog fudbala, Kilijan Embape, je startovala meč sa klupe, dok su u napadu bili Kolo Muani i Dembele. Muani i Dembele su postigli golove, dok je Embape ušao u igru u drugom poluvremenu. Ova druga runda Lige nacija donela je zanimljive rezultate i kontroverzne trenutke, obećavajući uzbudljivu i neizvesnu sezonu u ovom takmičenju.