Poluvrijeme u Zenici: Njemačka vodi protiv „zmajeva“

Nenad Đorđević аватар

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine se sinoć susrela sa Njemačkom na stadionu „Bilino polje“ u Zenici u meču UEFA Lige nacija. Iako su pred oko 12.000 navijača domaći tim imali podršku sa tribina, Njemačka je uspjela da opravda ulogu favorita i vodi sa rezultatom 2:0 nakon prvih 45 minuta igre.

Gosti su poveli u 30. minutu kada je Undav matirao golmana Vasilja nakon nepažljive reakcije odbrane bh. tima. Samo dvije minute kasnije, mreža reprezentacije Bosne i Hercegovine se ponovo zatresla, ali je gol Klajndiensta poništen zbog ofsajda.

Najbolju priliku za domaći tim imao je Demirović u 35. minutu kada ga je Kolašinac sjajno uposlio, ali je lopta završila na prečki. Kazna za propuštenu priliku nije dugo izostala, a Undav je ponovo zatresao mrežu domaćina i postavio rezultat na 2:0.

Bosna i Hercegovina će morati da se mnogo više potrudi u drugom poluvremenu ukoliko žele da preokrenu rezultat i zabilježe važnu pobjedu u ovom meču UEFA Lige nacija.

Ukoliko želite da budete u toku sa svim sportskim dešavanjima, pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Meč između Bosne i Hercegovine i Njemačke privukao je veliku pažnju kako domaćih tako i stranih navijača, a atmosfera na stadionu „Bilino polje“ bila je zaista sjajna. Hajmo Bosno! Article 1: 1174 characters

Razvoj događaja u drugom poluvremenu meča UEFA Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Njemačke bio je zaista uzbudljiv.

Domaći tim krenuo je odlučno u napad, tražeći gol koji bi ih vratio u igru. U 54. minutu, bh. reprezentacija imala je sjajnu priliku da smanji rezultat, ali je udarac Derviševića izblokiran od strane odbrane Njemačke.

Nemci su odgovorili kontrama i u 65. minutu povećali rezultat na 3:0 golom Šulca. Domaći tim je pokušavao da se vrati u meč, ali su gosti bili previše snažni i organizovani u odbrani.

Kada se već činilo da će utakmica završiti sa ubjedljivom pobjedom Njemačke, u 88. minutu bh. tim je uspio da smanji rezultat. Dervišević je sjajno reagovao na centaršut Kolašinca i savladao golmana gostiju, postavivši konačan rezultat na 3:1.

Iako su izabranici selektora Ivaylo Petev prikazali dobru igru u drugom poluvremenu i uspjeli da postignu gol, Njemačka je na kraju zasluženo odnijela pobjedu.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će morati da analizira ovaj meč i da se što bolje pripremi za naredne izazove u UEFA Ligi nacija kako bi ostvarila bolje rezultate.

Podsjećamo vas da nas možete pratiti na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu kako biste bili u toku sa svim sportskim dešavanjima.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Njemačke definitivno je bila jedan od najzanimljivijih mečeva u dosadašnjem dijelu UEFA Lige nacija, a navijači su imali priliku da uživaju u sjajnoj fudbalskoj atmosferi na stadionu „Bilino polje“ u Zenici. Article 2: 1263 characters

Na kraju veoma uzbudljive utakmice UEFA Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Njemačke, gosti su upisali pobjedu rezultatom 3:1 na stadionu „Bilino polje“ u Zenici.

Njemačka je od samog početka pokazala svoju dominaciju na terenu i brzo povela sa 2:0 nakon prvog poluvremena. Undav i Šulc bili su strijelci za gostujuću selekciju, dok je Dervišević uspio da smanji rezultat za domaći tim u finišu utakmice.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine imala je nekoliko sjajnih prilika da postigne gol i promijeni tok meča, ali je nedostatak efikasnosti bio presudan faktor u ovom susretu.

Izabranici selektora Ivaylo Petev sada se okreću narednim izazovima u UEFA Ligi nacija i pokušaće da poprave svoje igre kako bi ostvarili bolje rezultate u nastavku takmičenja.

Hvala svim navijačima koji su podržali našu reprezentaciju na stadionu „Bilino polje“ u Zenici, nadamo se da ćemo ih uskoro obradovati sa još više uspjeha na terenu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu kako biste bili u toku sa svim sportskim dešavanjima i rezultatima naše fudbalske reprezentacije. Article 3: 1564 characters

U globalnoj medijskoj industriji postoji konstantna potreba za relevantnim i kvalitetnim sadržajem, u vremenu kada se oko 100 miliona uređaja svakodnevno koristi. Sadržaj je i postala sredina s kojom dolazimo u…