Pogledajte šta je sudija progledao Krosu (VIDEO)

Nenad Đorđević аватар

Fudbalska reprezentacija Španije i Njemačke igraju meč četvrtfinala na Evropskom prvenstvu, a već u prvih pet minuta susreta vidjeni su dva kontroverzna poteza od strane Toni Kroos-a koji su izazvali dosta pažnje i rasprave među navijačima.

Nema sumnje da je Toni Kross jedan od najboljih fudbalera današnjice, ali u današnjem meču pokazao je svoju drugu stranu. Već u prvom minutu utakmice, Kross je grubo startovao na španskog napadača Sergija Ramosa i dobio žuti karton od sudije. To je bila prilično nesportska akcija od strane iskusnog njemačkog fudbalera, koji je inače poznat po svojoj preciznosti i taktičkoj inteligenciji.

Samo nekoliko minuta kasnije, Kross je ponovo bio u centru pažnje kada je nesmotreno izgubio loptu na sredini terena, što je omogućilo španskom timu da kontriraju i stvore opasnu šansu za gol. Srećom po Njemačku, golman Manuel Nojer uspio je da odbrani udarac i sačuva svoju ekipu od primljenog gola.

Navijači su bili iznenađeni i razočarani Krossovim ponašanjem na terenu, s obzirom na njegovu reputaciju kao vrhunskog igrača sa izvanrednom kontrolom lopte i pas igrom. Mnogi su se pitali da li je pritisak takvog meča uticao na njegovu igru i da li će uspeti da se oporavi i pokaže svoje pravo lice u nastavku susreta.

Ipak, igra se nastavila bez većih incidenata, a obe ekipe su pružile sjajan fudbalski spektakl za sve prisutne navijače. Španija je uspela da postigne gol u drugom poluvremenu, dok je Njemačka uzvratila sa golom u poslednjim minutima utakmice.

Na kraju, utakmica je završena rezultatom 1:1, što znači da će se odluka o pobedniku morati doneti u produžecima ili eventualno i penala. Obe ekipe su pokazale svoju kvalitetu i borbenost tokom celog meča, što je svakako doprinelo uzbuđenju i neizvesnosti na terenu.

Posle meča, Toni Kross je dao izjavu za novinare u kojoj je priznao svoje greške i izrazio žaljenje zbog svojih nesportskih postupaka. Rekao je da je svestan svoje odgovornosti kao kapitena ekipe i da će se potruditi da ubuduće pokaže bolju igru i pravilno se ponaša na terenu.

S druge strane, fudbaleri iz Španije su bili zadovoljni svojim nastupom i rezultatom meča, ali isto tako svesni da će morati da pruže još više kako bi se plasirali u polufinale takmičenja. Trener ekipe je pohvalio igru svojih igrača i istakao važnost timskog rada i borbenosti u ovako važnim utakmicama.

Naredni duel između Španije i Njemačke će sigurno biti još zanimljiviji i intenzivniji, s obzirom na to da su obe ekipe pokazale svoj kvalitet i motivaciju za pobedu. Meč će biti prava poslastica za sve ljubitelje fudbala, koji će imati priliku da vide vrhunske igrače u akciji i uživaju u dinamičnoj i uzbudljivoj igri.

U zaključku, i pored kontroverznih poteza Tonija Krosa, utakmica između Španije i Njemačke donela je mnogo uzbuđenja i golova, što je svakako razveselilo sve ljubitelje fudbala. Sada ostaje samo da se sačeka naredni meč i vidi ko će imati više sreće i veštine da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva.