POGLEDAJTE KAKO JE NOVAK „DIRIGOVAO“ PUBLIKOM POSLE POBEDE: Tradicija se nastavlja… (VIDEO)

Nenad Đorđević аватар

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona nakon pobede nad Aleksejem Popirinom iz Australije rezultatom 3:1 u setovima.

Duel je započeo sjajnim servisima obe strane, bez prednosti za bilo koga do osmog gema. Aleksej Popirin iskoristio je svoju priliku kod rezultata 3:3 da iznenadi Đokovića, brejkne ga i povede sa 4:3, te na kraju osvaja prvi set rezultatom 4:6.

Đoković je uzvratio jačom igrom u drugom setu i već u četvrtom gemu uspeo je da napravi brejk i povede sa 3:1, da bi na kraju izjednačio rezultat na 1:1 sa trijumfom od 6:3.

U trećem setu Novak je ponovo oduzeo servis protivniku i uspeo da preokrene rezultat u svoju korist na 2:1. Taj-brejk u četvrtom setu odlučio je pobednika, a Đoković je pokazao više snage i prošao u osminu finala.

Nakon pobede, Đoković je proslavio gestikulacijom prema publici na već poznati način. Za ulazak u četvrtfinale, Đoković će igrati protiv Holgera Runea iz Danske.

Pobeda nad Popirinom donela je Đokoviću plasman u narednu rundu takmičenja na Vimbldonu, gde će se boriti za još jedan trofej. Navijači nestrpljivo iščekuju njegove naredne mečeve s nadom u nova slavlja i uspehe. Novak je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih tenisera sveta, a nada se da će nastaviti sa sjajnim igrama i uspesima na ovom turniru.