Nizozemska za šest minuta srušila Tursku i bukirala polufinale

Nenad Đorđević аватар

Nizozemska je porazila Tursku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva rezultatom 2:1. Utakmica je bila izuzetno dinamična, a već u prvoj minuti Nizozemci su imali šansu za gol, no lopta je otišla preko gola. Tokom prvog poluvremena Nizozemska je dominirala, dok je Turska bila opasna u napadu. U 32. minutu Turska je uspjela postići gol preko Akajdina, što je donijelo vođstvo od 1:0. Međutim, u drugom poluvremenu Nizozemska se vratila u igru i Gakpo je postigao gol u 76. minutu, čime je preokrenuo rezultat u korist Nizozemske. Na kraju utakmice rezultat je ostao nepromijenjen i Nizozemska je prošla u polufinale, gdje će se sastati sa Engleskom. Utakmica je bila praćena velikim brojem gledalaca, a atmosfera na stadionu bila je izuzetno živa. Svi ljubitelji fudbala s nestrpljenjem očekuju naredni susret Nizozemske i Engleske. Pratite nas na društvenim mrežama kako biste saznali najnovije informacije.