NEDELJKOVIĆ ODVEO ASTON VILU U NAREDNO KOLO LIGA KUPA: Čelsi petardirao niželigaša!

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Mančester sitija, Čelsija i Aston Vile uspešno su prošli u četvrto kolo engleskog Liga kupa posle pobeda nad svojim protivnicima.

Mančester siti je pobedio Votford rezultatom 2:1, uz golove mladog fudbalera Žeremija Doku u petom minutu i Mateusa Nuneša u 38. minutu. Iako je Tom Ins postigao gol za Votford u 86. minutu, nije bilo dovoljno za poraz Sitija.

Čelsi je takođe postigao ubedljivu pobedu nad Berom 5:0, sa Kristoferom Nkukom kao trostrukim strelcem u osmom, 15. i 75. minutu. Pol Farman je postigao autogol u 28. minutu, dok je Pedro Neto dao svoj doprinos sa golom u 48. minutu.

Emilijan Buendia otvorio je golove za Aston Vilu u pobedi nad Vajkombom 2:1, dok je Džon Duran postigao još jedan gol iz penala. Unai Emeri je dao priliku mladim igračima, a Kosta Nedeljković se istakao odigravši ceo meč za Aston Vilu.

Žreb za četvrto kolo Liga kupa odrediće naredne protivnike i izazove za timove koji su uspešno prošli u narednu fazu takmičenja.