Kraj gruzijske bajke: Španija zakazala blokbaster sa Njemačkom

Nenad Đorđević аватар

Španjolska se susrela s Gruzijom u osmini finala Europskog prvenstva i uspjela pobijediti rezultatom 4:1. Ovim trijumfom, „crvena furija“ je osigurala mjesto u četvrtfinalu gdje će se suočiti s domaćinom Njemačkom.

Dvije reprezentacije već su se sastale u kvalifikacijama, gdje je Španjolska postigla dvije pobjede – 3:1 na domaćem terenu i 7:1 u Gruziji. U ovom susretu, Gruzija je povela 1:0 autogolom Le Norman, ali Španjolci nisu odustali. Rodri je donio izjednačenje 1:1 prije poluvremena.

U drugom poluvremenu, Španjolska je preuzela inicijativu, a Fabijan Ruiz je svojim glavama pogotkom donio prednost od 2:1. Niko Vilijams je uspio postići još jedan gol, dok je Dani Olmo sa svojim udarcem u 83. minuti potvrdio pobjedu Španjolske.

Vrijedno je spomenuti da Španjolska teži osvajanju prvog naslova još od 2012. godine, a sa igračima poput Lamina Jamaala, Niko Vilijamsa i dirigenta igre Fabijana Ruiza, njihove šanse su itekako visoke.

Sada se Španjolci pripremaju za veliki četvrtfinalni okršaj protiv Njemačke kako bi ostvarili svoje ambicije na ovom turniru. Pratite njihov put na našim društvenim mrežama i budite uz njih dok jure prema trofeju Europskog prvenstva.