Klub iz Dudovice je stigao do plasmana u Srpsku ligu!

Nenad Đorđević аватар

U nedelju je odigrano 28. kolo Beogradske zone u kojem je ekipa Crvene zvezde iz Malog Mokrog Luga dočekala sastav Budućnosti iz Dudovice. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa 12. pozicije i već je prihvatio selidbu u niži rang takmičenja, dok su gosti zauzimali lidersku poziciju u ligi.

Budući da su imali određenih problema sa kartonima i povredama, sastav Budućnosti je ovaj meč doživljavao kao prvu meč loptu kako bi ostvarili plasman u viši rang takmičenja. I pored toga, fudbaleri sva neprijatnosti su ostavili iza sebe i fokusirali su se na utakmicu.

U prisustvu oko 100 navijača, viđen je vrlo kvalitetan duel od samog početka. Fudbaleri Crvene zvezde su pokazali da nisu zaboravili da igraju fudbal i da se mogu nositi sa bilo kojim rivalom u ligi.
Marković je imao priliku za domaći tim, ali je lopta prošla pored gola. Kapiten Crvene zvezde Novković takođe je pokušao, ali prečka je bila saveznik lideru.

Na oko 36. minuta, Marko Janković je sa preko 20 metara šutirao i pogodio ugao gola golmana Nikolića, postižući tako gol za Budućnost i postavljajući konačan rezultat prvog poluvremena na 1:0 u korist gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu, gosti su kontrolisali igru i stvarali prilike, a nova promena rezultata usledila je u 79. minuta kada je Soldatović postigao gol za Budućnost nakon odlične akcije. Konačan rezultat bio je 2:0 za gostujući tim.

Do kraja meča, nemačke promene rezultata nije bilo, pa je ekipa Budućnosti stigla do istorijskog trijumfa i plasmana u Srpsku ligu Beograd, gde će se klub prvi put naći u svojoj istoriji.

Crvena zvezda (MML) – Budućnost (Dudovica) 0:2 (0:1)

Za domaći tim igrali su: Nikolić, Marjanović, Adamović, Bogdanović, Miladinović, Novković, Terzioski, Vagić, Tirnanić, Živković, Mitić.

Za gostujući tim igrali su: Tešić, Marjanović, Đorđević, Pavlović, Marković, Lukić, Đurđević, Janković, Maksimović, Šakić, Soldatović.

Predsednik kluba, Dejan Milinković, se oglasio povodom ovog velikog uspeha, istakavši da je selo čekalo ovaj trenutak 72 godine. Tokom protekle dve sezone, klub je postigao ogroman uspeh zahvaljujući velikom radu i posvećenosti svih u klubu. Čestitao je svima na postignutom uspehu i istakao da je ponosan i na rad škole fudbala koja broji oko 100 polaznika.

Nakon ovog kola, do kraja sezone ostaju da se odigraju još dva kola u okviru Beogradske zone, a potom će biti poznato ko će se okititi titulom šampiona. Trenutno, ekipa Budućnosti ima tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani tim, KFK Ravne Gore – Barajevo.

Ovaj trijumf ekipe Budućnosti predstavlja veliki uspeh za Dudovicu i cela sela kojoj pripada. Igrajući sa velikom posvećenošću i zajedničkim radom, klub je postigao istorijski plasman u viši rang takmičenja i nadamo se da će nastaviti sa uspesima u budućnosti.