Kaže da je ZBOG OVOGA pokazivao međunožje

Nenad Đorđević аватар

Reprezentacija Engleske pobijedila je selekciju Slovačke rezultatom 2:1 u jednom zaista dramatičnom meču na Evropskom prvenstvu. Englezi su došli do trijumfa nakon preokreta, a strelci za njih bili su Džud Belingem u 96. minutu i Hari Kejn u prvom minutu prvog produžetka. Za Slovake je pogodio Ivan Šranc u 25. minutu.

Početak je bio bled za Engleze, sa Slovacima koji su dominirali na terenu. Izabranici Gereta Sautgejta nisu pokazali ništa spektakularno ni na ovoj utakmici ni tokom prvenstva. Slovacima se njihova hrabrost isplatila kada je Šranc postigao gol u 25. minutu i doveo svoju ekipu u vođstvo. Englezi su kasnije preuzeli inicijativu, ali nisu uspeli da promene rezultat do kraja regularnog vremena.

Međutim, u poslednjim trenucima meča Belingem je majstorski postigao gol koji je odveo utakmicu u produžetke, gde je Kejn brzo potvrdio vođstvo i overio prolazak Engleske u narednu fazu takmičenja. Nakon meča, Belingem je gestikulirao ka klupi protivnika na način koji je izazvao kontroverzu i reakciju na društvenim mrežama.

Belingem se kasnije branio rekavši da je gest bio interna šala sa bliskim prijateljima koji su bili na utakmici i da nema ništa osim poštovanja prema slovačkom timu koji je večeras igrao. Ostaje da vidimo da li će ovaj incident uticati na njegovu reputaciju i pažnju medija u narednim danima.

U svakom slučaju, Englezi su uspeli da se domognu pobede i plasiraju u narednu fazu takmičenja. Njihova igra možda nije bila na vrhunskom nivou, ali su uspeli da se izbore za trijumf i još jednu priliku da pokažu svoj kvalitet na Evropskom prvenstvu. S druge strane, Slovaci su pokazali da nisu bez šansi protiv jačih timova i da mogu pružiti ozbiljan otpor.

U narednim mečevima, Engleska će morati da pokaže više konzistentnosti i kvaliteta ako želi da se domogne samog vrha takmičenja. Sa potencijalno težim protivnicima u daljem toku prvenstva, Engleska će morati da podigne svoju igru na viši nivo ako žele da ostvare uspeh na Evropskom prvenstvu. S druge strane, Slovaci mogu biti ponosni na svoj nastup i pokazali su da se bore do poslednjeg trenutka.

U svakom slučaju, meč između Engleske i Slovačke bio je uzbudljiv i pun preokreta, što je upravo ono što navijači vole da vide na velikim takmičenjima kao što je Evropsko prvenstvo. Ostaje nam da pratimo dalji tok događaja i vidimo kako će se odvijati takmičenje u narednim danima.