Hrvatska prebacila stotku i razbila Sloveniju

Nenad Đorđević аватар

Košarkaši Hrvatske su ubjedljivo pobijedili Sloveniju u prvom meču kvalifikacija za Olimpijske igre u Pireju rezultatom 108:92. Hrvatska je odigrala sjajno i dominatno, te nije dozvolila Sloveniji da se vrati u meč. Pojedinci poput Ivica Zubca, Darija Šarića, Gorana Filipovića i Džejlina Smita su se istakli na terenu. Hrvati su već nakon pet minuta stekli dvocifrenu prednost i nastavili da kontroliraju igru. Ključni trenutak meča bio je ozbiljan prekid u trećoj četvrtini kada je sat za mjerenje vremena morao biti zamijenjen. Unatoč tome, Hrvatska je uspjela zadržati prednost i do kraja meča. Hrvati su koristili samo jedan tajm-aut tijekom utakmice, dok su Sloveniji nedostajali ključni igrači poput Luke Dončića i Klemena Prepeliča. Ova pobjeda daje nadu Hrvatskoj za daljnji uspjeh u kvalifikacijama, a navijači s nestrpljenjem očekuju ostale mečeve. Pratite nas na našim društvenim mrežama za više informacija o nadolazećim utakmicama.