HOLANDIJA OKRENULA TURSKU U ŠEST MINUTA! Šok u Berlinu!

Nenad Đorđević аватар

Holandija je sinoć pobijedila Tursku rezultatom 2:1 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Turska je povela u 35. minuti golom Akajdina, ali je Holandija uspijela preokrenuti rezultat golovima De Fraja u 70. minuti i Gakpoa u 76. minuti. Utakmica je bila izuzetno napeta i obe ekipe su imale prilike za postizanje golova, ali su na kraju „Lale“ izašle kao pobjednici.

Holandija je igrala veoma dobro u ovoj utakmici, iako je predhodno bila neubedljiva tokom grupne faze takmičenja. Nakon ubjedljive pobjede nad Rumunijom u osmini finala, „Lale“ su nastavile sa dobrim igrama i uspjele savladati Tursku. S druge strane, Turska je igrala solidno tokom cijelog prvenstva i ostvarila tri pobjede u grupnoj fazi, ali su na kraju ipak eliminisani od strane Holandije.

Utakmica je bila obećavajuća od samog početka, a publika je mogla uživati u sjajnoj fudbalskoj predstavi. Ipak, Holandija je pokazala veću efikasnost i uspjela osigurati plasman u polufinale. Nakon pobjede nad Turskom, Holandija će igrati protiv pobjednika meča Španija – Francuska u borbi za plasman u finale.

Ova pobjeda Holandije je iznenadila mnoge, ali je potvrdila kvalitet ove ekipe i njihove ambicije za osvajanje titule na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu. Sada Holandija ima priliku da nastavi sa dobrim igrama i pokuša osvojiti titulu. S druge strane, Turska je završila takmičenje na ovom prvenstvu, ali su ipak pružili dobre partije i ostavili pozitivan utisak.

U polufinalu očekujemo još uzbudljivih utakmica i veliku borbu za plasman u finale. Holandija će sigurno biti jedan od favorita za osvajanje titule, ali će se morati suočiti sa jakim protivnicima na putu do cilja. Svi ljubitelji fudbala uživaju u sjajnoj atmosferi i odličnim utakmicama na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, a naredni mečevi će sigurno donijeti nove uzbuđenja i iznenađenja.