Fudbaleri Srema su od prvog do poslednjeg minuta kontrolisali meč!

Nenad Đorđević аватар

U četvrtom kolu Vojvođanske lige Jug, ekipa Srema (Sremski Mihaljevci) je ugostila Radnički 1910 iz Šida. Domaći tim je ušao u meč sa sedam osvojenih bodova, dok su gosti još uvek bez bodova nakon tri odigrana prvenstvena meča u novoj sezoni.

Fudbaleri Srema su brzo nametnuli svoj stil igre u utakmici i već u prvom minutu su stvorili prilike za postizanje gola. Nakon deset minuta igre, Radiša Bogdan nije uspeo da iskoristi priliku koju mu je pružila duga lopta Savanovića.

Međutim, vodeći gol za Srem nije dugo čekao. U 21. minutu, Vujasinović je poslao dugu loptu do Cvetkovića, koji ju je prosledio Bežanoviću, a mladi igrač je preciznim udarcem zatresao mrežu protivnika, postavivši rezultat na 1:0.

Domaći tim je nastavio sa napadima i uspeo je da udvostruči prednost pred odlazak na odmor. Roganović je izveo udarac iz ugla, a Cvetković je bio najviši u skoku i postigao gol za vođstvo od 2:0.

Promene u sastavima su izvršene na obe strane tokom pauze, ali se situacija na terenu nije promenila. Domaći tim je nastavio sa posedovanjem lopte, diktirajući tempo igre i stvarajući prilike za gol.

U 56. minutu, nakon kornera sa leve strane, Roganović je poslao loptu u kazneni prostor gde se najbolje snašao Vujasinović, postigavši gol za vođstvo od 3:0. Nešto kasnije, trener Vujasin je napravio tri izmene u timu Srema.

Konačan rezultat je postavljen u 70. minutu, kada je Cvetković oboren u kaznenom prostoru, a Bogdan je sigurno realizovao penal za konačnih 4:0.

Srem (Sremski Mihaljevci) – Radnički 1910 (Šid) 4:0 (2:0)

Srem: Knežević, Savinović (od 66′ Gmizić), Vujasinović, Cvetković, Matić (od 58′ Nović), Bogdan, Dević (od 46′ Sredojević), Roganović, Bogojević, Bežanović (od 58′ Komazec), Rančić (od 58′ Ljubojević)

Radnički 1910: Novaković, Utvić, Stevanović, Vuković, Nedinić (od 70′ Šikanić), Kuzmanović (od 46′ Purić), Rukavina, Maksimović (od 70′ Lakić), Đuričić, Subić, Draganović (od 46′ Vasić)

U narednom kolu, Radnički 1910 će dočekati Šumara iz Ogara, dok će Srem gostovati u Novoj Pazovi.