Engleska se spasila protiv Slovaka: Belingem i Kejn donijeli preokret

Nenad Đorđević аватар

Engleski fudbaleri plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon preokreta protiv Slovačke. Nakon nepredvidljive utakmice u kojoj su Englezi mučili protivnike veći dio vremena, uspjeli su izboriti pobjedu rezultatom 2:1.

Slovaci hrabro su ušli u meč bez respekta prema favorizovanom rivalu i uzeli su vodstvo u 25. minuti golom Ivana Šranca. Iako se očekivalo da će primljeni gol pokrenuti Engleze, do kraja poluvremena nisu pokazali znakove poboljšanja.

U drugom poluvremenu došlo je do problema sa VAR tehnologijom, kada je gol za izjednačenje Engleza poništen zbog ofsajda. Ipak, u 90. minuti Džud Belingem postiže spektakularan gol makazicama i odvodi meč u produžetke.

U prvom produžetku, Hari Kejn postiže gol za pobjedu Engleza rezultatom 2:1. Englezi će u četvrtfinalu igrati protiv Švajcarske.

Utakmica je bila vrlo napeta i dramatična, ali su Englezi uspjeli preokrenuti rezultat i plasirati se u daljnju fazu natjecanja. Pratite nas na našim društvenim mrežama kako biste bili u toku s najnovijim vijestima iz svijeta sporta.