Engleska pobijedila Finsku, Sjeverna Makedonija bolja od Jermenije

Nenad Đorđević аватар

Fudbalska reprezentacija Engleske ubilježila je pobjedu protiv Finske rezultatom 3:1 u utakmici četvrtog kola B2 grupe Lige nacija održanoj u Helsinkiju.

Englesku je u vođstvo doveo Džek Griliš u 18. minuti, a prednost je udvostručio Trent Aleksander-Arnold u 74. minuti. Deklan Rajs je postigao treći gol za goste u 84. minuti, dok je Artu Hoskonen smanjio rezultat na 3:1 tri minute kasnije.

Nakon četiri odigrane utakmice, Engleska se nalazi na diobi prvog mjesta u grupi s devet bodova, zajedno s Grčkom koja će večeras igrati protiv Irske. Finska je u grupi zauzela četvrto mjesto bez osvojenog boda. U sljedećem kolu, Grčka će igrati protiv Engleske, dok će se Irska sučeliti s Finskom.

Fudbaleri Sjeverne Makedonije pobijedili su Jermeniju rezultatom 2:0, golovima Bojana Miovskog i Isnika Alimija. Malta je također ostvarila pobjedu, svladavši Moldaviju rezultatom 1:0, dok su Lihtenštajn i Gibraltar odigrali nerešeno 0:0.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu za najnovije vijesti iz svijeta sporta.