Domaćin je uspeo Radničkog da nanese drugi poraz u ligi! (VIDEO)

Nenad Đorđević аватар

U osmom kolu Međuopštinske lige Pocerina, ekipa Rudara iz Donjeg Crniljeva je ugostila ekipu Radničkog iz Koceljeve. Rudar je ušao u meč sa 11. pozicijom na tabeli i sedam osvojenih bodova, dok su gosti bili lideri sa 18 osvojenih bodova.

Od samog početka meča, domaćin je imao više inicijative na terenu, dok su gosti delovali bledo i bez prave kombinacije na polovini protivnika. Rudar je imao dve odlične prilike u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da postignu gol zbog neodlučnosti i dobre igre golmana Jovanovića. Radnički je uglavnom pokušavao iz prekida, ali nisu uspeli da ugroze gol Matića.

U drugom poluvremenu, gosti su pokazali bolju fizičku pripremljenost, ali odbrana Rudara je bila čvrsta i nije dozvolila ozbiljne napade. Domaći tim je imao šansu iz kontranapada, ali je opet bio odličan golman Jovanović.

U 83. minutu došlo je do prekida na oko 20 metara od gola gostiju. Filip Anđelić je preuzeo odgovornost i postigao gol za Rudar, vodeći ih u vođstvo od 1:0. Gosti su krenuli na sve ili ništa, ali domaćin je uspešno odbranio svoju prednost. U nadoknadi vremena, Predrag Marinković je postigao drugi gol za Rudar, postavljajući konačan rezultat 2:0.

U sledećem kolu, Radnički će dočekati ekipu Kormana, dok će Rudar gostovati Trešnjevki.