ĐOKOVIĆ – FRIC: Nole gazi ka finalu mastersa

Nenad Đorđević аватар

Novak Đoković se bori za 100. titulu na mastersu u Šangaju

Najbolji svetski teniser svih vremena, Novak Đoković, trenutno se takmiči na mastersu u Šangaju gde će pokušati da osvoji svoju jubilarnu 100. titulu u karijeri. U polufinalu se sastaje sa američkim teniserom Tejlorom Fricom, protiv kojeg do sada nije izgubio ni jedan meč.

Đoković i Fric su se do sada sastali devet puta, sa Đokovićem kao pobednikom u svakom od tih duela. Fric, koji je trenutno sedmi na ATP listi i osvojio je osam ATP pehara u karijeri, izazivač je sa lakoćom savladanom u prošlim susretima. Ove godine su se sastali u četvrtfinalu Australijan opena.

Đoković se prvi put od 2019. godine takmiči na mastersu u Šangaju, gde je već četiri puta osvojio titulu. Takođe, on drži rekord po broju osvojenih titula na turnirima iz ATP serije 1.000 sa oko 40 osvojenih pehara. Pored toga, Đoković će pokušati da dostigne još jedan veliki jubilej – 100. titulu u karijeri, što bi ga svrstalo među trojicu igrača sa trocifrenim brojem trofeja u istoriji tenisa.

Osim borbe za jubilarnu titulu, Đoković se bori i za bolji plasman u ATP trci kako bi obezbedio mesto na Završnom turniru u Torinu. Trenutno je sedmi u trci, ali pobedom nad Fricom bi preuzeo šestu poziciju. Iako je cilj bio osvajanje olimpijskog zlata u Parizu, Đoković tokom 2024. godine nije uspeo da osvoji nijednu titulu osim tog zlata.

Ukoliko želite da pratite meč uživo, možete to učiniti na portalu Republika.rs. Navijači širom sveta su uzbuđeni zbog ovog susreta i svi očekuju velike stvari od Novaka Đokovića u ovom meču. Novak Đoković, kao ikona srpskog tenisa, nastavlja da dominira svetskom teniskom scenom i njegovi uspesi su nešto zbog čega se svi ponosimo.