Debi novog trenera doneo je dugo očekivani trijumf u ligi!

Nenad Đorđević аватар

U okviru devetog kola Zone Dunav, fudbalski klub Omladinac iz Novog Sela ugostio je ekipu Trepče iz Kosovske Mitrovice. Omladinac je bio na poslednjem mestu na tabeli sa tri osvojena boda, dok su gosti imali šest bodova i nalazili su se odmah iznad njih.

Novi trener Omladinca, Predrag Grozdanović, imao je problema sa sastavljanjem tima za ovaj meč. Dva odabrana igrača su bila povređena, jedan je izdržao samo 15 minuta na terenu, dok je drugi zamenjen u 51. minutu.

Načeo je mrežu rivala Željko Žerađanin lepim golom sa distance u osmom minutu, čime je Omladinac poveo sa 1:0. Sedam minuta kasnije, Dugalić je zbog povrede morao napustiti igru, a zamenio ga je Ristić.

Domaćin je uspeo da udvostruči svoje vođstvo u 40. minutu kada je Vladimir Vukadinović bio siguran sa bele tačke nakon faula nad njim, rezultat je bio 2:0.

Počevši od starta drugog poluvremena, igrači Omladinca nastavili su sa pritiskom, a Đorđe Županjac je postigao treći gol za Omladinac u 47. minutu, čime je rezultat bio 3:0.

Gosti su krenuli na sve ili ništa, što je ostavilo prostora za brze kontranapade Omladinca. Trepča je ostala sa deset igrača na terenu u 78. minutu nakon crvenog kartona za Andriju Ilića.

U 89. minutu, kontranapad Omladinca završio se golom Boobana Atanaskovića sa klupe, čime je rezultat bio 4:0. Par minuta kasnije, Vukadinović je postigao svoj drugi gol na utakmici, postavivši konačnih 5:0.

Ovim trijumfom, Omladinac i Trepča dele poslednje mesto na tabeli sa još dva kluba, sva četiri tima imaju isti broj bodova (šest). U narednom kolu, Omladinac će gostovati ekipi Polet iz Trbušana, dok će Trepča dočekati ekipu Bane 1931 iz Raške.