Čudo u Grupi F: Gruzija srušila Portugal za osminu finala

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Gruzije su napravili senzaciju na Evropskom prvenstvu pobjedom protiv favorizovane Portugala rezultatom 2:0. Ovaj trijumf je prvi za Gruziju na EP i odveo ih je do istorijskog plasmana u osminu finala.

Utakmica je počela vatreno za Gruziju već u drugom minutu kada je napadač Kvarcakelija postigao gol nakon greške u odbrani Portugalaca. Gruzijci su uspjeli udvostručiti prednost u 57. minutu iz penala koji je sigurno realizovao Mikautadze.

Portugalski tim je pokušavao da izjednači rezultat, ali bez uspjeha. Gruzijci su imali nekoliko prilika da povećaju prednost, ali nisu uspjeli da ih iskoriste.

U drugom meču Grupe F, Česi su poraženi od Turske rezultatom 1:2, što im nije bilo dovoljno za prolazak dalje. Portugal je osvojio grupu sa šest bodova, Turska je druga sa četiri bodova, isto toliko ima i Gruzija, dok su Česi završili sa dva boda i eliminisani su iz takmičenja.

Ovaj trijumf Gruzije je iznenadio fudbalski svijet, ali pokazao je da fudbal ima mnogo iznenađenja i da su manje poznate reprezentacije sposobne da se takmiče sa favorizovanim timovima. Gruzija će sada igrati u osmini finala, gdje će imati priliku da nastave sa iznenađenjima i možda stignu dalje u takmičenju.

Sva dešavanja sa ovogodišnjeg Evropskog prvenstva možete pratiti na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na našem X nalogu. Budite uz nas i pratite najnovije vijesti iz svijeta fudbala.