Crvena zvezda od velikog minusa do pobjede na startu Evrolige

Nenad Đorđević аватар

Crvena zvezda Meridianbet započela je novu sezonu Evrolige pobjedom protiv Parižana rezultatom 80:77 u prvom kolu takmičenja.

Beograđani su krenuli agresivno, vodeći već sa 12:4 na početku utakmice. Međutim, domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat i otići na pauzu sa minimalnom prednošću (18:17). Tokom drugog kvartala, Ti Džej Šorts i Nemanja Nedović su se istakli na oba kraja terena, a Parižani su na poluvremenu imali prednost od +8 (43:35).
Nadir Kifi je povećao prednost na +13 (51:38) u trećoj četvrtini, ali ekipa Crvene zvezde je uspjela da se vrati u igru i izjednači rezultat na 58:58 pred posljednju četvrtinu.
U završnici utakmice, Kalinić je pogodio ključnu trojku za vođstvo od 73:70 pet minuta prije kraja, a Luka Mitrović je dodatno povećao prednost na 75:70. Domaćini su pokušali stići do preokreta, ali su Beograđani uspjeli zadržati prednost i osvojiti pobjedu rezultatom 80:77.
Nemanja Nedović je bio najefikasniji igrač utakmice sa 21 poenom, dok je Ti Džej Šorts prednjačio kod domaćina sa 16 poena.

Ovo je bio važan početak sezone za Crvenu zvezdu Meridianbet, koja će pokušati nastaviti sa dobrim igrama u Evroligi. Navijači su bili oduševljeni borbenošću njihovog tima i nadaju se uspješnoj sezoni.

Sljedeće kolo Evrolige donosi nove izazove za Crvenu zvezdu, koja će se suočiti sa novim protivnicima i pokušati ostvariti još jednu pobjedu. Svi ljubitelji košarke sa nestrpljenjem očekuju nove utakmice i nadaju se uspješnom nastavku sezone.

Pratite najnovije vijesti o Crvenoj zvezdi Meridianbet na njihovim društvenim mrežama i budite u toku sa svim dešavanjima u klubu. Navijači su ključni dio tima i podrška koju pružaju igračima donosi im dodatnu motivaciju za ostvarivanje uspjeha.

Četvrta dionica je donijela neizvjesnu završnicu, u kojoj su se izabranici Janisa Sferopulosa bolje snašli. Kalinić je na pet minuta do kraja pogodio trojku sa zvukom sirene za 73:70, a Luka Mitrović je potom povećao na 75:70. Domaćini su uspjeli uvesti duel u penal završnicu, ali ne i doći do preokreta, pa je konačan ishod glasio 80:77 u korist Crvene zvezde Meridianbet.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nedović sa 21 poenom, dok je na drugoj strani prednjačio Šorts sa 16, prenosi Meridian. Ovo je bio važan početak sezone za Crvenu zvezdu Meridianbet, koja će pokušati nastaviti sa dobrim igrama u Evroligi. Navijači su bili oduševljeni borbenošću njihovog tima i nadaju se uspješnoj sezoni. Sljedeće kolo Evrolige donosi nove izazove za Crvenu zvezdu, koja će se suočiti sa novim protivnicima i pokušati ostvariti još jednu pobjedu. Svi ljubitelji košarke sa nestrpljenjem očekuju nove utakmice i nadaju se uspješnom nastavku sezone. Pratite najnovije vijesti o Crvenoj zvezdi Meridianbet na njihovim društvenim mrežama i budite u toku sa svim dešavanjima u klubu. Navijači su ključni dio tima i podrška koju pružaju igračima donosi im dodatnu motivaciju za ostvarivanje uspjeha.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.