CRNA TAČKA ZA KAMENI! Jedan penal rešio utakmicu utakmicu u Ašanji!

Nenad Đorđević аватар

U sredu je odigrana još jedna utakmica u okviru šesnaestine finala kupa Područnog fudbalskog saveza Srem. Ekipa Kamenog je nakon penala poražena od Radničkog iz Nove Pazove rezultatom 4:2, nakon što je u regularnom delu bilo 1:1. Očekivano je da je Kameni pružio jak otpor timu iz više rangiranog takmičenja. Golove na utakmici postigli su Slavko Cvjetinović za Radnički u 37. minuti i Denis Džanović za Kameni tri minute kasnije. Nakon izmene strana u drugom poluvremenu, utakmica je krenula kao šahovska partija sa obe strane čekajući grešku protivnika. Penali su bili konačni ishod, gde je Radnički bio uspešniji.

U penal seriji, Kameni je promašio dva jedanaesterca, dok su samo dvojica igrača bila uspešna. Sa druge strane, sva četvorica igrača Radničkog su uspešno realizovali svoje udarce. Ovaj poraz značio je da se ekipa iz Nove Pazove plasirala u osminu finala PFS Srem. Ipak, oba tima imaju obaveze u svojim prvenstvima vikendom, gde Kameni igra derbi protiv ekipe Graničara iz Obreža, dok Radnički gostuje ekipi 1. maja u Rumi.

Ova utakmica je bila prilika za Kameni da pokaže svoj kvalitet protiv jačeg protivnika, ali ipak su nesrećno ispali nakon penala. Nadamo se da će ekipa nastaviti sa dobrim rezultatima u svom prvenstvu i da će se uspešno boriti za titulu. S druge strane, Radnički iz Nove Pazove pokazao je da ima kvalitetnu ekipu koja je sposobna da se nosi sa protivnicima iz viših liga. Njihov plasman u osminu finala je samo dokaz tvrdoće i spremnosti ove ekipe.

Utakmica je definitivno bila uzbudljiva za gledanje, sa obrtima i promenama u rezultatu, što je karakteristično za kup takmičenja. Naredne utakmice obe ekipe će biti prilika za novi uspeh ili iskupljenje, a publika će sigurno biti uz njih da pruži podršku. U fudbalskom svetu, utakmice poput ove su prava poslastica za ljubitelje ovog sporta, pružajući uzbuđenje i neizvesnost do samog kraja.

U Kupu Područnog fudbalskog saveza Srem, očekuju se još mnoge zanimljive utakmice i iznenađenja, gde će se ekipe boriti za prestiž i titulu osvajača kupa. Svaka utakmica je prilika za pokazivanje kvaliteta i snage ekipe, a samo najbolji će uspeti da se izbore za trofej. Fudbalska groznica je već počela u regionu, a navijači su spremni da podrže svoje omiljene timove u svakom meču.

Kameni i Radnički su pokazali svoj karakter i kvalitet na ovoj utakmici, ali samo jedan tim je uspeo da se plasira u sledeću rundu takmičenja. Nadamo se da će ova utakmica biti podstrek za obe ekipe da nastave sa radom i treninzima kako bi bili još bolji i spremniji za naredne izazove. Fudbal je nepredvidiv sport, gde se dešavaju čuda i obrti, ali je upravo to ono što ga čini tako uzbudljivim i zanimljivim za sve ljubitelje i učesnike. S nestrpljenjem očekujemo nove utakmice i iznenađenja u Kupu PFS Srem.