Čelsi rutinski savladao očajni Vest Hem

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Čelsija su ostvarili ubjedljivu pobjedu na gostovanju protiv ekipe Vest Hema rezultatom 3:0 na startu šestog kola Premijer lige. Nikolas Džekson je bio junak pobjede sa dva postignuta gola i jednom asistencijom. Međutim, meč je obilježila i kontroverzna situacija kada Vest Hemu nije dosuđen očigledan penal. Čelsi je već u četvrtom minutu poveo golom Džeksona, a potom je isti igrač udvostručio prednost svog tima u 18. minutu. Vest Hem se probudio tek nakon drugog gola, ali je došlo do sumnjive situacije kada je sudija odlučio da ne svira penal nakon očiglednog prekršaja nad jednim od igrača domaćeg tima. Drugo poluvrijeme nije bilo previše zanimljivo, a Čelsi je postigao i treći gol u 47. minutu preko Palmera. Trener Mareska je iskoristio priliku da odmori neke od ključnih igrača, dok je Vest Hem sada na 14. poziciji sa samo četiri boda. Čelsi se nalazi na desetoj poziciji sa deset osvojenih bodova. Hulen Lopetegi će biti pod velikim pritiskom nakon ovog poraza. Pratite nas na našim društvenim mrežama za više informacija o fudbalskim utakmicama i rezultatima.