Barsa poslije produžetaka bolja od Zvezde

Nenad Đorđević аватар

Plod borbe u Beogradu: Zvezda poražena od Barselone nakon produžetaka

U uzbuđujućoj utakmici u Beogradu, Barselona je nakon produžetaka slavila nad Crvenom zvezdom rezultatom 98:94, nanijevši im tako prvi poraz u Evroligi ove sezone.

Zvezda je krenula dosta tromo u ovaj duel, sa sporim napadima i lošim pozicioniranjem. Međutim, dolaskom Miloša Teodosića u igru stvari su se promijenile. On je donio stabilnost i mir ekipi, čineći da napadi imaju smisla.

Utakmica je bila dosta ujednačena, sa oba tima mučila sa odbranom pikenrola, što su iskoristili igrači poput Ernangomeza i Veselija. Ipak, šut za tri poena je bio odličan kod domaćih u prvom poluvremenu, što im je donijelo prednost od 47:44 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu, igra je postala još dinamičnija i intenzivnija, sa oba tima igračima bili inspirisani. Drama je dostigla svoj vrhunac i produžeci su se činili kao logičan ishod – rezultat je bio 84:84.

Drama se nastavila i u produžetku, sa nervoznim i ishitrenim napadima, ali ipak je Barselona uspjela zadržati prednost. Jago Dos Santos je sa linije slobodnih bacanja donio vodstvo Zvezdi od 93:90, ali je Laprovitola pogodio trojku za izjednačenje.

Kevin Panter je potom pogodio još jednu trojku za vodstvo Barselone 96:93, a Zvezda nije uspjela izboriti produžetak. Na kraju, Barselona je slavila sa 98:94, a najefikasniji igrači su bili Panter sa 26 poena za goste i Dos Santos sa 23 poena za domaćine.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Realu, dok će Barselona dočekati Asvel. Navijači se mogu pratiti sve vijesti i rezultate na Facebook i Instagram stranicama kluba, kao i na X nalogu.