Austrija dobra, ali uvijek postoji bolji: Trijumf za Tursku i plasman u četvrtfinale

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Austrije i Turske odigrali su posljednji meč osmine finala Evropskog prvenstva u Lajpcigu, gdje je ekipa Turske slavila rezultatom 2:1. Utakmica je bila izuzetno uzbudljiva i puna akcija od samog početka.

Turska je brzo došla do prednosti već u prvih nekoliko minuta meča. Arda Guler je centrirao loptu u peterac Austrije, gdje je loša reakcija odbrane dovela do toga da Merih Demiral postigne pogodak sa pet metara udaljenosti. Austrijanci su pokušali odmah uzvratiti, ali su propustili priliku za izjednačenje.

U drugom poluvremenu, Turska je udvostručila svoje vodstvo kada je Demiral postigao svoj drugi gol na meču u 59. minuti. Međutim, Austrija se nije predala i uspjela je smanjiti zaostatak u 66. minuti golom Gregoriča. Turska je djelovala umorno, ali Austrija je nastavila napadati sve do kraja meča.

Ovim porazom, Austrija je eliminirana iz takmičenja, dok Turska prolazi u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Do sada su svoje mjesto u četvrtfinalu već osigurali Španija, Nemačka, Portugal, Francuska, Engleska, Švajcarska i Nizozemska.

Četvrtfinale Evropskog prvenstva će biti nastavljeno u narednim danima, a fudbalski navijači širom Evrope nestrpljivo iščekuju nastavak ovog velikog takmičenja. Pratite najnovije vijesti i rezultate na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na našem X nalogu.