Alkaraz nakon četiri seta stigao do četvrtfinala Vimbldona

Nenad Đorđević аватар

Mladi španjolski tenisač Carlos Alcaraz uspio je ostati u utrci za obranu svoje titule pobjednika Wimbledon turnira, dok je došao do svog drugog četvrtfinala u All England Clubu pobjedom nad francuskim tenisačem Ugom Humbertom rezultatom 6-3, 6-4, 1-6, 7-5.

Alcarazov protivnik u četvrtfinalu bit će pobjednik dvoboja između Amerikanca Tommyja Paula i Španca Roberta Bautiste Aguta. Španjolac je dominirao u prvom i drugom setu, tri puta oduzevši servis svom protivniku, dok sam nije izgubio niti jedan gem na svom servisu. Međutim, Humbert nije planirao odustati tako lako. U trećem setu je Alcarazu prepustio samo jedan gem.

Španjolac je poveo u četvrtom setu sa 3-1, ali je onda izgubio tri uzastopna gema i bio suočen s tri vezane lopte za break kod vodstva Humberta od 4-3. Međutim, Alcaraz se uspio izvući, izjednačiti na 5-5 i osvojiti novi break, pretvarajući tako svoju prvu meč-loptu u teško izborenu pobjedu.

Alcaraz je pokazao svoju mentalnu snagu i sposobnost za preokret u ključnim trenucima meča, te će sada tražiti put do polufinala na ovom prestižnom turniru. S obzirom na svoju formu i samopouzdanje, mnogi ga vide kao glavnog favorita za osvajanje naslova i ove godine.

Njegova sljedeća utakmica bit će protiv izazovnog protivnika, ali Alcaraz je pokazao da je spreman za sve izazove koje mu se postave pred njega. Njegovi navijači su uzbuđeni i optimistični te vjeruju u njegov uspjeh na Wimbledonu ove godine.

Nadam se da ste uživali u ovom članku o uspješnom putovanju Carlosa Alcaraza na ovogodišnjem Wimbledonu. Nastavite pratiti naše novosti i rezultate kako biste bili u tijeku sa svim teniskim iznenađenjima i uzbuđenjima. Hvala vam na čitanju i podršci.