Zvezda lagano sa Mornarom

Nenad Đorđević аватар

Košarkaši Crvene zvezde su ostvarili ubedljivu pobedu nad ekipom Mornara rezultatom 91:72 u drugom kolu ABA lige. Iako je rezultat bio ubedljiv, igra Zvezde nije bila impresivna tokom celog meča. Mornar je prethodno poražen sa 47 poena razlike u prvom meču sezone, ali su uspeli da postignu čak 41 poen u prvom poluvremenu meča sa Zvezdom, pri čemu je Dženkins postigao 19 poena. Amerikanac je završio utakmicu sa 27 poena, ističući se kao najbolji igrač meča.

Zvezda se mučila u oba pravca, ali je igrač Daum bio među najuspešnijima na terenu. On je postigao brzih sedam poena na početku meča i sa Teodosićem pomogao da Zvezda ostvari vođstvo od 59:51. Njemački košarkaš završio je sa 18 poena, dok je Gedraitis bio još efikasniji sa 19 poena. Zvezda je dominirala poslednju četvrtinu meča rezultatom 24:14, dok su gostujući igrači počeli pokazivati znakove umora.

Ipak, Mornar je pružio snažan otpor šampionu, a Nemanja Nedović je takođe doprineo solidnom rezultatu Zvezde sa osam poena. Svi igrači koji su dobili priliku od trenera Sferopulosa su se upisali u strelce, pokazujući homogenost tima. Iako Dos Santos nije bio u svom najboljem izdanju, upornost i namera da doprinese timskom rezultatu su se ipak isplatili.

Ova pobeda je važna za Zvezdu, koja sada ima učinak od dve pobede i nijednog poraza u ABA ligi. Trener Sferopulos će sigurno imati dosta toga da analizira i popravi u igri svoje ekipe kako bi ostvarila još bolje rezultate u nastavku sezone.

Očekuje se da će sledeći mečevi biti još teži, a Zvezda će morati da pokaže veću konzistentnost ako želi da se bori za titulu u ABA ligi. Mornar, sa svoje strane, treba da nastavi sa istim tempom i borbenošću kako bi se popravili rezultati u narednim mečevima.

U svakom slučaju, navijači su imali priliku da vide uzbudljivu košarkašku utakmicu u kojoj su obe ekipe pokazale svoje kvalitete i borbenost. Nadamo se da će naredni mečevi doneti još više napetosti i uzbuđenja za ljubitelje košarke. Pratite nas na našim društvenim mrežama kako biste bili u toku sa svim sportskim novostima i rezultatima.