U INĐIJI KLADIONIČARSKI „X“! Živanović promašio tri boda, domaćin ne zna da „reši“ rivala!

Nenad Đorđević аватар

U 8. kolu Srpske lige Vojvodina, fudbaleri inđijskog Železničara i Hajduka iz Divoša su odigrali neizvesnu utakmicu koja je na kraju završena bez pobednika, rezultatom 1:1.

Za Železničar iz Inđije je postala tradicija da propuštaju stopostotne šanse, što ih sprečava da ostvare bolje rezultate. Takva situacija se ponovila i u subotnjoj utakmici protiv Hajduka iz Divoša, koji ove sezone pokazuje dobar fudbal u srpskoligaškom društvu.

U prvih petnaest minuta, Železničar je imao tri velike šanse za gol, od kojih su dve završile u prečki i promašaju kapitena Živanovića, dok je treću šansu imao iskusni Dimitrov. Međutim, i gosti su imali svoje prilike, a golman Želje je sjajno intervenisao kod pokušaja Cvijića. Do kraja poluvremena, domaći tim je propustio još nekoliko šansi.

U drugom poluvremenu, nakon nekoliko izmena na obe strane, tempo igre se povećao, a domaći su prvi napravili grešku. Golman Milinović je dodao loptu Radmanu na nezgodan način, što je omogućilo Filipu Iliću iz Hajduka da postigne pogodak u 65. minutu. Međutim, momenat gol za goste je podstakao igrače Železničara da se probude i krenu u napad. Nakon nekoliko propuštenih šansi, golman Hajduka je konačno savladan u 88. minutu kada je Bencke postigao gol za Železničar.

Ovo je još jedan u nizu slabih mečeva ekipe Vladimira Livaje, koja već tri utakmice nije uspela da ostvari pobedu.

Hajduk iz Divoša se i dalje nalazi visoko na tabeli Srpske lige Vojvodine, na 5. mestu sa 13 bodova, dok Železničar zauzima 10. poziciju sa devet bodova nakon osam odigranih kola.

U narednom kolu Železničar iz Inđije će gostovati Slobodi u Donjem Tovarniku, dok će Hajduk iz Divoša ugostiti tim Naftagas iz Elemira.

Ova neizvesna utakmica pokazuje da ni jedan tim nije bio u potpunosti zadovoljan sa osvojenim bodom, ali će se morati fokusirati na nove mečeve kako bi ostvarili bolje rezultate u nastavku sezone.