Srbin POTVRDIO pobedu Al Hilala za kraj godine!

Dragana Petrovich аватар

Srpski napadač Aleksandar Mitrović izabran je za najboljeg domaćeg fudbalera za 2023. godinu. Tu čast Mitroviću su čestitali i navijači kluba Al Hilala koji su mu priredili lep omaž. Pristalice iz Saudijske Arabije su na tribini razvili veliku šetalicu sa likom fudbalera, uz poruku: „Najbolji igrač Srbije u 2023. godini“.

Mitrović je uzvratio na gest navijača pogotkom u 100. minutu meča protiv ekipe Al Feihe, potvrdivši tako pobedu Al Hilala. Srpski fudbaler je postigao svoj 17. pogodak u Saudijskoj ligi sa bele tačke.

Al Hilal je pobedio ekipu Al Feihe rezultatom 0:2, a prvi gol je postigao Ali Al Bulajhi u 86. minutu. Mitrović je postavio konačan rezultat meča u 11. minutu nadoknade vremena.

U istom meču, Mitrović i Sergej Milinković-Savić su odigrali svih 90 minuta, dok je na drugoj strani Vladimir Stojković morao da izađe na pauzu između poluvremena.

Budući da je Mitrović imao obaveze u klubu, na današnjem događaju „Zlatna lopta“, obratio se putem video-snimka, zahvalivši se svima koji su glasali za njega. Izjavio je da je ovo treći put da je izabran za najboljeg igrača u Srbiji, a zahvalio se svojoj porodici, prijateljima, selektoru, saigračima u reprezentaciji i klubu, kao i svima u savezu.

Ova nagrada predstavlja veliko priznanje za Mitrovića, koji je svojim zalaganjem i uspesima u Saudijskoj Arabiji osvojio srca navijača, kako u klubu tako i u reprezentaciji, te je dobio zasluženo priznanje za svoj trud i rad. Svojim golom u poslednjim minutima meča pokazao je hrabrost i odlučnost, čime je dodatno zadobio poštovanje svojih navijača.

Njegova izjava putem video-snimka pokazuje skromnost i zahvalnost, te duboko poštovanje prema svima koji su ga podržavali i omogućili mu da ostvari ovaj uspeh. Mitrović je istakao važnost podrške porodice, prijatelja, selektora i saigrača, ističući da bez njih ne bi mogao postići ovakav uspeh.

Njegovo priznanje dolazi u trenutku kada je njegov klub ostvario važnu pobedu, čime je dodatno uvećan značaj ovog priznanja. Mitrović je pokazao svoju izuzetnu fudbalsku veštinu i važnost za tim, te se sa pravom može smatrati najboljim domaćim fudbalerom za 2023. godinu.

Ovim uspehom Mitrović je još jednom potvrdio svoj kvalitet i talenat, te se sa nestrpljenjem očekuju njegovi budući uspesi kako u klubu, tako i u reprezentaciji. Njegov rad i posvećenost fudbalu su nagrađeni, te je postao uzor mnogima koji prate njegovu karijeru. Srbija se ponosi njegovim uspesima i želi mu mnogo sreće u daljoj karijeri.