Široki Brijeg protiv Posušja prekinuo lošu seriju

Nenad Đorđević аватар

Fudbaleri Posušja i Širokog Brijega odigrali su večeras utakmicu u desetom kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu „Mokri Dolac“. Gosti iz Širokog Brijega su slavili rezultatom 2:1, prekidajući tako svoju seriju loših rezultata. Širokobriježani su u ovaj meč ušli s pet uzastopnih utakmica bez pobjede.

Gosti su poveli u 35. minuti utakmice, kada je iskusni Zlomislić postigao gol šutem sa gotovo 30 metara udaljenosti. Domaćini su uspjeli izjednačiti rezultat u drugom poluvremenu, kada je Kobiljar, nakon solo prodora, uposlio Bešlića koji je postigao gol u 52. minuti. Samo dvije minute kasnije, sudija Kukić je dosudio penal za goste, a Stanić je bio siguran s bijele tačke.

Ostale utakmice desetog kola WWin lige Bosne i Hercegovine odigrat će se naredna tri dana. U subotu će se sastati GOŠK i Sloboda, te Sarajevo i Velež, dok će se u nedjelju odigrati utakmice između Radnika i Sloge, te Borca i Željezničara. Kolo će se zaključiti u ponedjeljak utakmicom između Zrinjskog i Igmana.

Na vrhu tabele trenutno se nalazi Zrinjski s 22 boda, slijedeći ih su Borac s 19 bodova, Sarajevo s 18 bodova, Željezničar s 17 bodova, Posušje s 14 bodova, te Široki Brijeg s 13 bodova. Na dnu tabele se nalaze Sloboda sa 2 boda i GOŠK s jednim bodom.

Pratite najnovije informacije o fudbalskim utakmicama i rezultatima na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na našem X nalogu.