Poraz Partizana u paklu „Arene“ za kraj godine

Dragana Petrovich аватар

Košarkaši Partizana pretrpjeli su poraz od ekipe Virtus iz Bolonje rezultatom 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) u 17. kolu Evrolige.
Utakmicu je obilježio ravnomjeran početak (6:6), a zatim je tim iz Bolonje prešao u prednost sa nekoliko trica Marca Belinelija (7:12), koji se pokazao kao prava enigma za crno-bijele.
Na kraju prvog perioda, rezultat je bio 18:23, a u napadu su se istakli Naneli i Doužer. Početkom druge četvrtine, Partizan je uspio izjednačiti rezultat (23:23) tricom Kabokla.
Velik broj izgubljenih lopti (čak devet) koštao je ekipu Željka Obradovića, a Virtus je tricama Heketa, Lunberga i Abasa stekao solidnu prednost (28:41). Kaboklo je uspio održati Partizan u igri do poluvremena, lako pronalazeći put do koša gostujuće ekipe (36:41).
Partizan je imao problema u napadu, dok je Balineli nastavio pogađati trice (36:46). Nakon toga, Panter i Naneli su pružili seriju koja je vratila crno-bijele u igru (45:49). Pred kraj treće četvrtine, Doužer je isključen, što je razljutilo navijače tima, a Jaramaz je tricom vratio nadu domaćoj ekipi (55:59).

Napetost je bila prisutna i u posljednjoj dionici, sa obje ekipe željne postizanja poena, što je rezultiralo mnogo promašaja. Minut prije kraja, Naneli je približio Partizan preokretu (72:73), ali sreća im nije bila naklonjena.
Sljedeću utakmicu u okviru 18. kola Evrolige, Partizan će odigrati 2. siječnja protiv Asvela.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.