Plavo-beli su novi lideri na tabeli nakon pobede nad timom iz Padinske Skele!

Nenad Đorđević аватар

U okviru devetog kola Beogradske zone, ekipa Umke ugostila je sastav PKB-a iz Padinske Skele. Domaći tim je u ovaj meč ušao s druge pozicije sa 19 osvojenih bodova, dok su gosti sa jednim bodom više bili lideri prvenstva.

Pravi fudbalski derbi viđen je ovog nedeljnog popodneva na stadionu u Železniku gdje su dva kandidata za šampionski pehar odmjerila snage. Domaći su od samog starta vršili pritisak na protivničku poslednju liniju. Visok intenzitet igre bio je prisutan gotovo tokom cele utakmice, velika borbenost i puno trčanja od igrača oba tima, ali tokom prvih 45 minuta nije bilo promjena na semaforu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći kada je Trninić šutirao, ali lopta otišla van gola.

Drugo poluvreme počelo je identičnom igrom, domaći su bili nešto konkretniji u završnici napada i uspjeli su stići do vodećeg pogotka. Trninić izvodi slobodan udarac, mladi kapiten Umke, Marko Vujetić odličnim udarcem matira protivničkog golmana, 1:0.

Nisu uspjeli gosti da poravnaju rezultat u finišu meča, domaći su odličnim odbranama uspjeli sačuvati minimalnu prednost i osvojiti jako bitna tri boda.

Umka – PKB (Padinska Skela) 1:0 (0:0)

Umka: Lekić, Vujetić, Vesić (od 80′ Stamenović), Karić (od 75′ Bugarinović), Stanković, Ristić, Stošić, Stojanović (od 61′ Dragić), Cakić, Mikić, Trninić

PKB: Milovanović, Klarić, Ljubičić, Lazić (od 85′ Vudragović), Petrović (od 29′ Rabrenović), Maksimović (od 85′ Manojlović), Ognjanović (od 78′ Grujić), Vukomanović (od 46′ Rančić), Stakić, Drača, Radosavljević

Borba za sam vrh tabele nakon ovog trijumfa Umke dobija potpuno novi izgled, jako zanimljiv finiš jesenjeg dela prvenstva nas očekuje u okviru Beogradske zone.