PARTIZAN ADMIRALBET PRETRPEO PORAZ OD VOJVODINE: Novosađani osvojili Superkup Srbije!

Nenad Đorđević аватар

Rukometaši Partizan AdmiralBet-a poraženi su od Vojvodine u utakmici Superkupa Srbije rezultatom 22:24. Utakmica je odigrana u hali Borik u Banjaluci, a iako su crno-beli pokazali veliku želju i borbenost na terenu, nedostajala je bolja realizacija u završnici meča.

Tim Đorđa Ćirkovića vodio je na početku susreta sa 4:1, ali je Vojvodina uspela preokrenuti rezultat serijom od 4:0 i povesti sa 8:7. Na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću Vojvodine od 11:10, ali je Partizan mogao biti zadovoljan prikazanim na terenu.

U drugom poluvremenu, Jovanović je sa dva gola otvorio vođstvo za Vojvodinu od 14:10. Partizan se približio preko Kotara, ali je nedostajala mirna ruka u završnici meča. Jovanović je bio raspoložen u drugoj deonici i na kraju je pogodio za konačnih 24:22.

Najefikasniji igrač Partizana AdmiralBet-a bio je Miha Kotar sa šest golova, dok je Nikola Crnoglavac postigao pet pogodaka. U dresu Vojvodine istakao se Milan Jovanović sa deset golova. Said Heidarirad je imao osam odbrana za Partizan, dok je Andrej Trnavac imao devet odbrana za Vojvodinu.

Iako je Partizan pokazao dobru igru i borbenost, Vojvodina je uspela iskoristiti svoje prilike i odneti pobedu. Ova utakmica je bila odlična najava za nadolazeću sezonu, a timovi će imati priliku da nastave sa takmičenjem u nacionalnom prvenstvu gde će se boriti za titulu šampiona.