Oklahoma sa Micićem protutnjala kroz Kolorado (VIDEO)

Dragana Petrovich аватар

Košarkaši Denver Nuggetsa doživjeli su samo treći poraz ove sezone na svom terenu, pošto je Oklahoma City Thunder u Koloradu slavila s ubjedljivih 119:93.

Aktuelnom šampionu NBA lige nije pomoglo ni to što je Nikola Jokić odigrao takoreći još jednu savršenu partiju. Srpski centar je za 31 minut u igri postigao 19 poena, uz samo jedan promašaj (8/9 za dva, 1/1 za tri), a imao je i deset skokova i sedam asistencija.

Jokić je ujedno bio i jedini raspoloženi igrač u Nagetsima, pošto je drugi strelac ekipe bio Peyton Watson s mršavih 14 poena.

Sa druge strane, u Oklahomi je prednjačio Shai Gilgeous-Alexander s okruglo 40 poena, a odličan je bio i Cade Holmgren sa 24.

Dobru minutažu u Koloradu dobio je i Vasilije Micić, ali je nije iskoristio baš na pravi način. Srpski plejmejker u dresu Thundera je na terenu proveo skoro punih 14 minuta, a upisao je dva poena (1/1 za dva, 0/3 za tri), dvije asistencije, jedan skok i jednu blokadu.

U noći između petka i subote je u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu odigrano deset utakmica, a u nastavku pogledajte sve rezultate:

Ovaj poraz je svakako neprihvatljiv za tim Denver Nuggetsa jer su se većinom do sada pokazali kao snažan tim koji pokušava da zajaše vrh tabela. Međutim, ovaj poraz je samo pokazao da će im biti teško ove sezone i da će morati još više da se potrude kako bi se kvalifikovali za play off. Nažalost jedan od ključnih igrača, Nikola Jokić, nije bio u stanju da dostigne svoj standard i uprkos dobrim partijama, to nije bilo dovoljno da tim bude nadvladan.

Za očekivati je da će klub razgovarati i učiniti promene kako bi bilo moguće da slabosti i mane budu popravljene u budućim utakmicama. S obzirom da se sezona još nije završila, uprkos porazu, postoji još vremena za popravak stanja i osiguranje mesta u play offu i potencijalnom plasmanu u final.

Nekoliko je utakmica planirano za naredne sedmice i verovatno će biti teško za Tim da se vrati na vrh tabele. Međutim, ovo je prilika da pokažu svoju pravu snagu i da pokažu potpuni napredak od prethodnih utakmica. Ovo je također prilika da svi igrači zajedno rade, podržavaju jedni druge i daju sve od sebe kako bi se ohrabrili i tendencijalno napravili iznenađenja u narednim utakmicama.

Utakmice će svakako biti dinamične i zanimljive za gledanje, a ovo je prilika da navijači daju sve od sebe kako bi svojim favoritima dali snagu i podršku na putu do pobede. Čekaju nas zaista uzbudljive utakmice i sigurno će biti puno uzbuđenja i emocija na terenu.

Vjerujemo u Denver Nuggetse i njihov potencijal, a sigurni smo da će se kvalitetno pripremiti za naredne utakmice i osigurati svoje mesto u najvažnijim momentima. Svi se radujemo nadolazećim utakmicama i nemamo sumnje da nas očekuju fantastični trenuci košarke i sportskog nadmetanja.