Fudbaleri Poleta polako podižu radnu temperaturu!

Nenad Đorđević аватар

U drugom kolu Zlatiborske okružne lige, ekipa Poleta iz Rasne je ugostila sastav Duškovca. Obje ekipe su ušle u ovaj duel nakon poraza na početku sezone, ali su domaći bili favoriti. Polet je opravdao očekivanja i osvojio sva tri boda nakon ubedljive pobjede.

U uvodnim minutama vidjelo se ispitivanje snaga, ali su domaći krenuli s ofanzivnim napadima i već u 20. minutu stigli do prednosti golom Ivana Ratkovića. Napadi Poleta nastavili su se i prije odlaska na odmor kapiten Marko Spasojević je postigao drugi gol za vodstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu situacija na terenu nije se promijenila, domaći su i dalje bili u ofanzivi i već u 53. minuti Marko Jezdimirović je postigao treći gol iz penala. Do kraja utakmice, gosti su nekoliko puta pokušavali, ali je golman Poleta Avramović sačuvao svoju mrežu od većeg poraza. U 75. minuti Stefan Stojanović je pogodio za 4:0, dok je Ratković svojim drugim golom postavio konačan rezultat 5:0.

U narednom kolu, ekipa Duškovci će dočekati ekipu Prvi partizan iz Užica, dok će Polet iz Rasne gostovati ekipi Omladinca u Zdravčićima.

Na kraju, ekipa Polet je zasluženo pobijedila 5:0, a sastavi obiju ekipa su bili:

Polet: Raković, Korać, Spasojević, Ršumović, Marijanović, Stojanović, Nikolić (od 59′ Marjanović), Jezdimirović, Mitrović (od 59′ Tanović), Matović, Ratković

Duškovci: Avramović, Sretić, Marković, Vasoić, M. Cicović, Demirović, Ž. Cicović, D. Cicović (od 62′ Pavlović), L. Cicović, Jevtović, Marković

Ova pobjeda donosi samopouzdanje ekipi Poleta u nastavku sezone, dok će ekipa Duškovci morati raditi na poboljšanju igre u narednim utakmicama.