Evo za kojih 11 se Barbarez odlučio od prve minute protiv Mađarske

Nenad Đorđević аватар

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez odredio je početni sastav za večerašnju utakmicu 4. kola Lige nacija protiv Mađarske. Bilo je jasno da će Barbarez napraviti barem dvije promjene jer su zbog suspenzija za ovaj duel otpali prvotimci iz prethodnih utakmica Ermedin Demirović i Adrian Leon Barišić.

Naša reprezentacija će na teren izaći u sastavu: Vasilj, Bičakčić, Katić, Kolašinac, Gazibegović, Burnić, Gigović, Tahirović, Hajradinović, Bajraktarević i Džeko. S druge strane, Mađarska će nastupiti sa sastavom: Dibuš, Nikitšer, Fiola, Orban, Soboslaj, Šafer, Bola, Zs. Nađi, Varga, Salaj i Botka.

Utakmicu će suditi Englez Entoni Tejlor, a svi ljubitelji fudbala mogu pratiti izvještaje i rezultate na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu. Očekuje se zanimljiv meč i velika borba za svaki gol. Navijači su već napeto iščekivali ovaj dvoboj i nadamo se da će naša reprezentacija ostvariti važnu pobjedu.

U prvih dvadeset minuta, obe ekipe su pokazale dobru igru, ali lopta je uglavnom bila u sredini terena. Mađarska je imala nekoliko opasnih napada, ali naša obrana je uspješno kontrolirala situaciju. U 24. minuti, BiH je imala sjajnu priliku kada je Bajraktarević uputio udarac sa ruba kaznenog prostora, ali je golman Mađarske bio spreman i uspio obraniti udarac.

U 35. minuti, Džeko je imao sjajnu priliku za gol, ali je njegov udarac završio pored gola. Sve se činilo kao da će prvih 45 minuta završiti bez golova, ali u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Mađarska je postigla gol. Nakon kornera, Bola je sjajno reagirao i glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu, naša reprezentacija je krenula agresivnije u napad, tražeći izjednačenje. U 55. minuti, Džeko je ponovo imao odličnu priliku, ali njegov udarac je ponovno završio pored gola. Barbarez je odlučio napraviti prvu izmjenu u 60. minuti, kada je iz igre izašao Gazibegović, a ušao Pjanić.

Ubrzo nakon te izmjene, BiH je uspjela izjednačiti rezultat. U 65. minuti, Bajraktarević je sjajno proigrao Džeke, koji je ovaj put bio precizan i poslao loptu u mrežu. Navijači su bili oduševljeni ovim golom, a naša reprezentacija je imala priliku preokrenuti rezultat.

Međutim, u 80. minuti, Mađarska je ponovno povela. Nakon brze kontre, Salaj je uspio svladati Vasilja i donijeti svojoj ekipi prednost. Naša reprezentacija je pokušala sve kako bi izjednačila rezultat, ali gol Mađarske je ostao nepokolebljiv.

Na kraju, rezultat je ostao 2-1 u korist Mađarske. Unatoč borbenoj igri naše reprezentacije, nismo uspjeli osvojiti bodove na ovoj utakmici. Ipak, treba pohvaliti igrače na njihovoj borbenosti i želji za pobjedom. Sada se okrećemo sljedećoj utakmici i nadamo se boljem rezultatu.

O čemu se radilo? Sažetak: Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez odredio je početni sastav za večerašnju utakmicu 4. kola Lige nacija protiv Mađarske. Utakmicu su obilježili golovi Mađarske u prvom i drugom poluvremenu, dok je naša reprezentacija uspjela izjednačiti rezultat u drugom dijelu. Na kraju, rezultat je ostao 2-1 u korist Mađarske. Navijači su bili razočarani porazom, ali se nadaju boljem rezultatu u sljedećoj utakmici.