Đirona puca sebi u noge drugim autogolom

Nenad Đorđević аватар

ŠAHTER – ATALANTA 0:3

U sinoćnjem meču Lige šampiona, ekipa Atalante pobedila je Šahtjor rezultatom 3:0. Rezultat su otvorili već u 21. minutu golom Đimšitija, a vođstvo je udvostručeno u 44. minutu kada je Lukman zatresao mrežu. Konačan rezultat postavio je Belanova u 48. minutu, čime je ekipa Atalante ostvarila ubedljivu pobedu nad Šahtjorom.

ĐIRONA – FEJENORD 2:3

U drugom meču večeri, ekipa Fejenorda slavila je protiv Đirone rezultatom 3:2. Golove za domaćina postigli su Lopez u 19. minutu i Van de Bek u 73. minutu, dok su za Fejenord strelci bili Erera koji je postigao autogol u 23. minutu, Milambo u 33. minutu i Krejči autogolom u 79. minutu. Utakmica je bila veoma uzbudljiva, sa nekoliko preokreta i promašenih penala.

Tok mečeva:

79. minut – Fejenord postiže gol za vođstvo 3:2 autogolom Krejčija, nakon još jedne katastrofalne greške u odbrani Đirone.

73. minut – Van de Bek postiže gol za izjednačenje na 2:2 u meču između Đirone i Fejenorda.

67. minut – Domaći tim promašuje penal, jer golman Fejenorda brani udarac sa bele tačke.

51. minut – Gol Đirone poništen zbog nedozvoljene pozicije Van de Beka.

48. minut – Belanova postiže gol za Atalantu, čime ekipa dolazi do velikih tri gola prednosti.

Poluvreme:

44. minut – Lukman postiže gol za Atalantu, udvostručujući vođstvo ekipe.

36. minut – Gazaniga brani penal Fejenordu, nakon što je napravio grešku i dopustio penal.

33. minut – Milambo postiže gol za Fejenord, nakon greške u odbrani Đirone.

23. minut – Erera postiže autogol za Đironu, izjednačujući rezultat.

21. minut – Đimšiti postiže gol za Atalantu, otvarajući rezultat na meču.

19. minut – Lopez postiže gol za Đironu, donoseći domaćinu vođstvo.

Uvod:

U sinoćnjim mečevima Lige šampiona, Atalanta je ubedljivo pobedila Šahtjor rezultatom 3:0, dok je Fejenord slavio protiv Đirone sa 3:2, u veoma uzbudljivim utakmicama sa nekoliko preokreta i promašenih penala. Oba meča su donela napetu fudbalsku akciju i golove, a navijači su imali priliku da uživaju u spektaklu na terenu.