Borac sa +6 putuje na revanš u Ormož

Nenad Đorđević аватар

Rukometaši iz Banjaluke, ekipa Borac m:tela, ostvarili su pobjedu protiv Jeruzalema Ormoža rezultatom 26:20 u prvoj utakmici drugog kola EHP Evropskog kupa. U prvom poluvremenu, ekipa Borca je povela sa 11-10, ali su u 25. minuti ostali bez igrača Nikše Trivunovića zbog udaranja suparnika, za što je dobio crveni karton. Unatoč tom hendikepu, domaći su uspjeli povećati prednost i u 45. minuti imali su prednost od šest golova (20:15). Međutim, ekipa iz Slovenije je uspjela smanjiti zaostatak u 51. minuti na 19-20, ali su domaći uspjeli odbiti iznenađenje i otići na revanš utakmicu u Sloveniju s prednošću od šest golova. Najbolji strijelac u ekipi Borac bio je Nedim Hadžić s deset golova, dok je Filip Krivokapić postigao sedam golova. S druge strane, najbolji strijelac ekipe Ormož bio je Tadej Šok sa sedam golova. Revanš utakmica će se odigrati u subotu u Ormožu. Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.